Senaste resultat

Skadevi Handbollscup 2017 börjar
Slut
3/11
4/11
5/11

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05110104 sö 05/11 10:45 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P06 A-Slutspel Final HK Silwing/Troja 11 - 10 BK Heid    
05111612 sö 05/11 14:10 sö 05/11 Billingskolan P06 B-Slutspel Final Önnereds HK Svart 11 - 8 IFK Bankeryd 2    
05110111 sö 05/11 16:00 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P05 A-Slutspel Final H43 Lund 1 12 - 17 HK Aranäs 3    
05110812 sö 05/11 15:30 sö 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Final Kungälvs HK 11 - 7 Redbergslids IK 1    
05110109 sö 05/11 14:30 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P04 A-Slutspel Final IFK Skövde HK 2 13 - 15 H43 Lund 2    
05110714 sö 05/11 15:30 sö 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Final Åhus Handboll 11 - 12 RP IF Linköping 2    
05110106 sö 05/11 12:10 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P03 A-Slutspel Final HK Aranäs 1 15 - 16 RP IF Linköping 3    
05111211 sö 05/11 15:00 sö 05/11 Kavelbrohallen P03 B-Slutspel Final Önnereds HK 1 17 - 8 IFK Tumba HK 1    
05110113 sö 05/11 17:40 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P0102 A-Slutspel Final HK Aranäs 1 18 - 23 Tyresö Handboll    
05111313 sö 05/11 17:15 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB P0102 B-Slutspel Final Torslanda HK 12 - 17 IFK Skövde HK 3    
05110105 sö 05/11 11:25 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F06 A-Slutspel Final IF Hallby HK 2 4 - 2 Tyresö Handboll 2    
05111010 sö 05/11 14:30 sö 05/11 Tibro Sporthall A F06 B-Slutspel Final Eskilstuna Guif 2 11 - 9 HK Aranäs 2    
05110110 sö 05/11 15:15 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F05 A-Slutspel Final HK Ankaret 16 - 8 Haninge HK    
05111212 sö 05/11 15:45 sö 05/11 Kavelbrohallen F05 B-Slutspel Final Skövde HF 4 7 - 9 Torslanda HK 1    
05110108 sö 05/11 13:50 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F04 A-Slutspel Final Kärra HF 1 9 - 18 HK Malmö 1    
05110713 sö 05/11 15:00 sö 05/11 Fjärilshallen F04 B-Slutspel Final IK Sävehof 2 5 - 9 Huddinge HK    
05110107 sö 05/11 13:00 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F03 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 11 - 16 H43 Lund HF    
05111312 sö 05/11 16:40 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB F03 B-Slutspel Final Sollentuna HK 19 - 24 Önnereds HK Grön    
05110112 sö 05/11 16:45 sö 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F0102 A-Slutspel Final Skövde HF 1 23 - 17 IK Sävehof 2    
05111710 sö 05/11 15:15 sö 05/11 Skara Idrottshall F0102 B-Slutspel Final Vetlanda HF 10 - 16 Elverum Håndball 1    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
05110916 sö 05/11 16:00 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 2 IFK Karlsborg Färdig Skogås HK      
05110915 sö 05/11 15:30 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 2 Önnereds HK VIT Färdig IFK Skövde HK 3      
05111311 sö 05/11 15:15 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB P0102 B-Slutspel Semifinal Torslanda HK 23 - 10 Elverum Håndball 2    
05111614 sö 05/11 15:15 sö 05/11 Billingskolan P07 Grp 2 KFUM Ulricehamn Färdig HK Country 1      
05110914 sö 05/11 15:00 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 1 IFK Skövde HK 2 Färdig HK Aranäs      
05111813 sö 05/11 14:50 sö 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Grp 1 Skövde HF 3 Färdig Kärra HF 2      
05111613 sö 05/11 14:45 sö 05/11 Billingskolan P07 Grp 2 IFK Skövde HK 1 Färdig HP Tibro 2      
05110913 sö 05/11 14:30 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 1 HP Tibro 1 Färdig IF Hallby HK      
05111310 sö 05/11 14:30 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB P0102 B-Slutspel Semifinal IFK Skövde HK 3 15 - 12 Hammarby Handboll    
05111709 sö 05/11 14:30 sö 05/11 Skara Idrottshall F07 Grp 1 Skövde HF 1 Färdig IF Hallby HK      
05111812 sö 05/11 14:20 sö 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Grp 1 Kärra HF 1 Färdig Skara HF      
05110712 sö 05/11 14:10 sö 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 2 12 - 8 Vetlanda HF    
05111210 sö 05/11 14:10 sö 05/11 Kavelbrohallen F05 B-Slutspel Semifinal NKIK 10 - 11 Torslanda HK 1    
05110811 sö 05/11 14:00 sö 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Semifinal Tyresö Handboll 7 - 13 Redbergslids IK 1    
05110912 sö 05/11 14:00 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 1 Hammarby Handboll Färdig Skara HK      
05111708 sö 05/11 14:00 sö 05/11 Skara Idrottshall F07 Grp 1 KFUM Ulricehamn Färdig HK Aranäs 1      
05111309 sö 05/11 13:45 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB P0102 A-Slutspel Semifinal Tyresö Handboll 23 - 21 HK Aranäs 2    
05110711 sö 05/11 13:40 sö 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Semifinal Elverum Håndball 1 5 - 11 Åhus Handboll    
05111209 sö 05/11 13:40 sö 05/11 Kavelbrohallen F05 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 3 8 - 10 Skövde HF 4    
05111611 sö 05/11 13:40 sö 05/11 Billingskolan P07 Grp 1 HK Country 2 Färdig Önnereds HK GRÖN      
05111811 sö 05/11 13:35 sö 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Grp 1 Skövde HF 3 Färdig HK Aranäs 2      
05110508 sö 05/11 13:30 sö 05/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F0102 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 2 20 - 12 Kungsängens spo...    
05110810 sö 05/11 13:30 sö 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Semifinal Önnereds HK 2 8 - 11 Kungälvs HK    
05110911 sö 05/11 13:30 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 2 IFK Karlsborg Färdig Önnereds HK VIT      
05111707 sö 05/11 13:15 sö 05/11 Skara Idrottshall F0102 B-Slutspel Semifinal Nödinge SK Hand... 10 - 17 Vetlanda HF    
05110710 sö 05/11 13:10 sö 05/11 Fjärilshallen F04 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 2 7 - 8 IK Sävehof 2    
05111009 sö 05/11 13:10 sö 05/11 Tibro Sporthall A F06 B-Slutspel Semifinal Eskilstuna Guif 2 11 - 8 Kärra HF 2    
05111610 sö 05/11 13:10 sö 05/11 Billingskolan P07 Grp 2 HK Country 1 Färdig IFK Skövde HK 1      
05111810 sö 05/11 13:05 sö 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Grp 1 IF Hallby HK Färdig Nödinge SK Hand...      
05110910 sö 05/11 13:00 sö 05/11 Helenahallen P07 Grp 1 IF Hallby HK Färdig HK Aranäs      
05111308 sö 05/11 13:00 sö 05/11 Arena Skövde C - Skanska Sverige AB P0102 A-Slutspel Semifinal Enköpings HF 2 20 - 23 HK Aranäs 1    
05110809 sö 05/11 12:55 sö 05/11 Rydshallen P05 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 3 14 - 9 HP Skövde 90    
05111208 sö 05/11 12:55 sö 05/11 Kavelbrohallen P03 B-Slutspel Semifinal IFK Tumba HK 1 18 - 10 IFK Nyköping    
Svenska Cuptouren Volvo IFK Skövde HK Salmin Respect the Referee Elins Esplanad Intersport Arena Skövde Skara Sommarland