Dette er resultatet fra Skadevi Handbollscup 2017. Se de seneste resultater fra Skadevi Handbollscup 2019 her.

Seneste resultat

Skadevi Handbollscup 2017 begynder
Slut
3/11
4/11
5/11

Finals

  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05110104 sø 05/11 10:45 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P06 A-Slutspel Final HK Silwing/Troja 11 - 10 BK Heid    
05111612 sø 05/11 14:10 sø 05/11 Billingskolan P06 B-Slutspel Final Önnereds HK Svart 11 - 8 IFK Bankeryd 2    
05110111 sø 05/11 16:00 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P05 A-Slutspel Final H43 Lund 1 12 - 17 HK Aranäs 3    
05110812 sø 05/11 15:30 sø 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Final Kungälvs HK 11 - 7 Redbergslids IK 1    
05110109 sø 05/11 14:30 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P04 A-Slutspel Final IFK Skövde HK 2 13 - 15 H43 Lund 2    
05110714 sø 05/11 15:30 sø 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Final Åhus Handboll 11 - 12 RP IF Linköping 2    
05110106 sø 05/11 12:10 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P03 A-Slutspel Final HK Aranäs 1 15 - 16 RP IF Linköping 3    
05111211 sø 05/11 15:00 sø 05/11 Kavelbrohallen A P03 B-Slutspel Final Önnereds HK 1 17 - 8 IFK Tumba HK 1    
05110113 sø 05/11 17:40 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P0102 A-Slutspel Final HK Aranäs 1 18 - 23 Tyresö Handboll    
05111313 sø 05/11 17:15 sø 05/11 Arena Skövde C P0102 B-Slutspel Final Torslanda HK 12 - 17 IFK Skövde HK 3    
05110105 sø 05/11 11:25 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F06 A-Slutspel Final IF Hallby HK 2 4 - 2 Tyresö Handboll 2    
05111010 sø 05/11 14:30 sø 05/11 Tibro Sporthall A F06 B-Slutspel Final Eskilstuna Guif 2 11 - 9 HK Aranäs 2    
05110110 sø 05/11 15:15 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F05 A-Slutspel Final HK Ankaret 16 - 8 Haninge HK    
05111212 sø 05/11 15:45 sø 05/11 Kavelbrohallen A F05 B-Slutspel Final Skövde HF 4 7 - 9 Torslanda HK 1    
05110108 sø 05/11 13:50 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F04 A-Slutspel Final Kärra HF 1 9 - 18 HK Malmö 1    
05110713 sø 05/11 15:00 sø 05/11 Fjärilshallen F04 B-Slutspel Final IK Sävehof 2 5 - 9 Huddinge HK    
05110107 sø 05/11 13:00 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F03 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 11 - 16 H43 Lund HF    
05111312 sø 05/11 16:40 sø 05/11 Arena Skövde C F03 B-Slutspel Final Sollentuna HK 19 - 24 Önnereds HK Grön    
05110112 sø 05/11 16:45 sø 05/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F0102 A-Slutspel Final Skövde HF 1 23 - 17 IK Sävehof 2    
05111710 sø 05/11 15:15 sø 05/11 Skara Idrottshall F0102 B-Slutspel Final Vetlanda HF 10 - 16 Elverum Håndball 1    
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
05110916 sø 05/11 16:00 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 2 IFK Karlsborg Finished Skogås HK      
05110915 sø 05/11 15:30 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 2 Önnereds HK VIT Finished IFK Skövde HK 3      
05111311 sø 05/11 15:15 sø 05/11 Arena Skövde C P0102 B-Slutspel Semifinal Torslanda HK 23 - 10 Elverum Håndball 2    
05111614 sø 05/11 15:15 sø 05/11 Billingskolan P07 Pulje 2 KFUM Ulricehamn Finished HK Country 1      
05110914 sø 05/11 15:00 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 1 IFK Skövde HK 2 Finished HK Aranäs      
05111813 sø 05/11 14:50 sø 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Pulje 1 Skövde HF 3 Finished Kärra HF 2      
05111613 sø 05/11 14:45 sø 05/11 Billingskolan P07 Pulje 2 IFK Skövde HK 1 Finished HP Tibro 2      
05110913 sø 05/11 14:30 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 1 HP Tibro 1 Finished IF Hallby HK      
05111310 sø 05/11 14:30 sø 05/11 Arena Skövde C P0102 B-Slutspel Semifinal IFK Skövde HK 3 15 - 12 Hammarby Handboll    
05111709 sø 05/11 14:30 sø 05/11 Skara Idrottshall F07 Pulje 1 Skövde HF 1 Finished IF Hallby HK      
05111812 sø 05/11 14:20 sø 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Pulje 1 Kärra HF 1 Finished Skara HF      
05110712 sø 05/11 14:10 sø 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 2 12 - 8 Vetlanda HF    
05111210 sø 05/11 14:10 sø 05/11 Kavelbrohallen A F05 B-Slutspel Semifinal NKIK 10 - 11 Torslanda HK 1    
05110811 sø 05/11 14:00 sø 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Semifinal Tyresö Handboll 7 - 13 Redbergslids IK 1    
05110912 sø 05/11 14:00 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 1 Hammarby Handboll Finished Skara HK      
05111708 sø 05/11 14:00 sø 05/11 Skara Idrottshall F07 Pulje 1 KFUM Ulricehamn Finished HK Aranäs 1      
05111309 sø 05/11 13:45 sø 05/11 Arena Skövde C P0102 A-Slutspel Semifinal Tyresö Handboll 23 - 21 HK Aranäs 2    
05110711 sø 05/11 13:40 sø 05/11 Fjärilshallen P04 B-Slutspel Semifinal Elverum Håndball 1 5 - 11 Åhus Handboll    
05111209 sø 05/11 13:40 sø 05/11 Kavelbrohallen A F05 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 3 8 - 10 Skövde HF 4    
05111611 sø 05/11 13:40 sø 05/11 Billingskolan P07 Pulje 1 HK Country 2 Finished Önnereds HK GRÖN      
05111811 sø 05/11 13:35 sø 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Pulje 1 Skövde HF 3 Finished HK Aranäs 2      
05110508 sø 05/11 13:30 sø 05/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F0102 A-Slutspel Semifinal IK Sävehof 2 20 - 12 Kungsängens sportklubb    
05110810 sø 05/11 13:30 sø 05/11 Rydshallen P05 B-Slutspel Semifinal Önnereds HK 2 8 - 11 Kungälvs HK    
05110911 sø 05/11 13:30 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 2 IFK Karlsborg Finished Önnereds HK VIT      
05111707 sø 05/11 13:15 sø 05/11 Skara Idrottshall F0102 B-Slutspel Semifinal Nödinge SK Handboll 10 - 17 Vetlanda HF    
05110710 sø 05/11 13:10 sø 05/11 Fjärilshallen F04 B-Slutspel Semifinal RP IF Linköping 2 7 - 8 IK Sävehof 2    
05111009 sø 05/11 13:10 sø 05/11 Tibro Sporthall A F06 B-Slutspel Semifinal Eskilstuna Guif 2 11 - 8 Kärra HF 2    
05111610 sø 05/11 13:10 sø 05/11 Billingskolan P07 Pulje 2 HK Country 1 Finished IFK Skövde HK 1      
05111810 sø 05/11 13:05 sø 05/11 Skara Vilanhallen 1 F07 Pulje 1 IF Hallby HK Finished Nödinge SK Handboll      
05110910 sø 05/11 13:00 sø 05/11 Helenahallen P07 Pulje 1 IF Hallby HK Finished HK Aranäs      
05111308 sø 05/11 13:00 sø 05/11 Arena Skövde C P0102 A-Slutspel Semifinal Enköpings HF 2 20 - 23 HK Aranäs 1    
05110809 sø 05/11 12:55 sø 05/11 Rydshallen P05 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 3 14 - 9 HP Skövde 90    
05111208 sø 05/11 12:55 sø 05/11 Kavelbrohallen A P03 B-Slutspel Semifinal IFK Tumba HK 1 18 - 10 IFK Nyköping    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad