Dette er resultatet fra Skadevi Handbollscup 2019. Se de seneste resultater fra Skadevi Handbollscup 2021 her.

HK Aranäs

Import into your calendar
  Kampnr Tid Hal Række Runde Hjemmehold Resultat  Udehold   Live  
01112002 fr 01/11 10:30 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 4 HK Aranäs 2 7 - 7 Skara HF Vit    
01112003 fr 01/11 11:00 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 5 HK Aranäs 1 6 - 13 Skövde HF 2    
01112004 fr 01/11 11:30 fr 01/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 6 HK Aranäs 3 10 - 12 HK Lidköping    
01110705 fr 01/11 12:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Pulje 1 HK Aranäs 3 5 - 12 Skövde HF 1    
01112106 fr 01/11 12:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 8 IFK Karlsborg 10 - 17 HK Aranäs Vit    
01111206 fr 01/11 12:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Pulje 4 HK Aranäs 2 12 - 10 Skara Handbollsklubb 1    
01110605 fr 01/11 13:00 fr 01/11 Stöpenhallen F12 Pulje 7 Tibro HK 14 - 5 HK Aranäs 4    
01111002 fr 01/11 13:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 1 Uppsala HK 2 11 - 25 HK Aranäs Blå    
01110708 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Pulje 3 Stenungsunds HK Vit 3 - 9 HK Aranäs 2    
01110106 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Pulje 4 HK Aranäs 3 Finished HV Tidaholm      
01111305 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Arena Skövde C P16 Pulje 2 HK Aranäs Gul 24 - 23 IFK Skövde HK Lag 1    
01110904 fr 01/11 13:30 fr 01/11 Helenahallen P10 Pulje 2 HK Aranäs Finished GF Kroppskultur 1      
01110709 fr 01/11 14:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Pulje 10 Bollebygds AFF 10 - 11 HK Aranäs 1    
01111604 fr 01/11 14:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Pulje 2 HK Aranäs Vit Finished Skara Handbollsklubb      
01111106 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Tibro Sporthall B P12 Pulje 6 HK Aranäs Svart 22 - 3 Falköpings AIK HK    
01111210 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Pulje 1 HK Aranäs 1 20 - 13 IFK Bankeryd    
01112110 fr 01/11 14:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 3 HK Aranäs Blå 12 - 13 Skara Handbollsklubb    
01112111 fr 01/11 15:00 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 8 HK Aranäs Vit 19 - 7 Huddinge HK Vit    
01111608 fr 01/11 16:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Pulje 1 HK Aranäs Gul Finished Årsta AIK HF      
01110508 fr 01/11 16:15 fr 01/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P14 Pulje 4 HK Aranäs 2 14 - 11 IK Sävehof 2    
01111006 fr 01/11 16:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 6 HK Aranäs Vit 24 - 13 Uppsala HK 1    
01110112 fr 01/11 16:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Pulje 3 VästeråsIrsta HF 2 Röd Finished HK Aranäs 4      
01110113 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 Pulje 1 Bollstanäs SK 12 - 5 HK Aranäs 3    
01111007 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 1 HK Aranäs Blå 22 - 18 Grankulla IFK    
01111111 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Tibro Sporthall B P12 Pulje 6 Vassunda IF 9 - 16 HK Aranäs Svart    
01111610 fr 01/11 17:00 fr 01/11 Billingskolan P11 Pulje 2 Tyresö Handboll Finished HK Aranäs Vit      
01110114 fr 01/11 17:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Pulje 1 HK Aranäs 1 Finished IK Cyrus      
01110615 fr 01/11 18:00 fr 01/11 Stöpenhallen F13 Pulje 4 IL Runar Håndball Hvit 13 - 11 HK Aranäs 2    
01111218 fr 01/11 18:30 fr 01/11 Kavelbrohallen A P14 Pulje 1 HK Aranäs 1 12 - 12 Önnereds HK    
01111010 fr 01/11 19:15 fr 01/11 Tibro Sporthall A P16 Pulje 6 HK Aranäs Vit 17 - 11 Önnereds HK 1    
01110618 fr 01/11 19:30 fr 01/11 Stöpenhallen F12 Pulje 7 Tyresö Handboll 12 - 6 HK Aranäs 4    
01110720 fr 01/11 19:30 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Pulje 10 HK Aranäs 1 12 - 11 H43 Lund 2    
01110917 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Helenahallen F11 Pulje 2 HK Aranäs 2 Finished Kärra HF Gul      
01110721 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Fjärilshallen F12 Pulje 3 Skuru IK 1 11 - 7 HK Aranäs 2    
01111117 fr 01/11 20:00 fr 01/11 Tibro Sporthall B F13 Pulje 6 Skåre HK 4 - 11 HK Aranäs 3    
01110120 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Pulje 5 Tyresö Handboll 11 - 8 HK Aranäs 1    
01111617 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Billingskolan F11 Pulje 1 Skuru IK 1 Finished HK Aranäs 1      
01112122 fr 01/11 20:30 fr 01/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 3 Skogås HK Grön 13 - 19 HK Aranäs Blå    
01110515 fr 01/11 21:15 fr 01/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 Pulje 2 Hammarby IF HF Vit 25 - 23 HK Aranäs Gul    
02110600 lø 02/11 08:00 lø 02/11 Stöpenhallen F12 Pulje 1 IFK Tumba Handboll 10 - 7 HK Aranäs 3    
02111300 lø 02/11 08:00 lø 02/11 Arena Skövde C P16 Pulje 6 IFK Skövde HK Lag 4 18 - 17 HK Aranäs Vit    
02111201 lø 02/11 08:30 lø 02/11 Kavelbrohallen A P14 Pulje 4 HK Guldkroken Hjo 6 - 17 HK Aranäs 2    
02112102 lø 02/11 09:00 lø 02/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 8 RP IF Linköping 7 - 14 HK Aranäs Vit    
02110602 lø 02/11 09:00 lø 02/11 Stöpenhallen F12 Pulje 3 HK Aranäs 2 4 - 3 Huddinge HK 3    
02110402 lø 02/11 09:30 lø 02/11 Arena Skövde B P16 Pulje 2 Halmstad Handboll 19 - 24 HK Aranäs Gul    
02110604 lø 02/11 10:00 lø 02/11 Stöpenhallen F12 Pulje 10 HK Aranäs 1 7 - 15 Huddinge HK 1    
02110104 lø 02/11 10:00 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F11 Pulje 4 Täby HBK 2 Finished HK Aranäs 3      
02110105 lø 02/11 10:30 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P10 Pulje 2 Skara Handbollsklubb Finished HK Aranäs      
02110106 lø 02/11 11:00 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P11 Pulje 1 HK Aranäs Gul Finished IF Hallby HK 2      
02110404 lø 02/11 11:00 lø 02/11 Arena Skövde B P16 Pulje 1 LIF Lindesberg 7 - 17 HK Aranäs Blå    
02110706 lø 02/11 11:00 lø 02/11 Fjärilshallen F12 Pulje 7 HK Aranäs 4 3 - 10 IFK Bankeryd 1    
02111607 lø 02/11 11:30 lø 02/11 Billingskolan P11 Pulje 2 HK Aranäs Vit Finished IFK Skövde HK 2      
02110108 lø 02/11 12:00 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F13 Pulje 6 Skånela IF 19 - 7 HK Aranäs 3    
02112108 lø 02/11 12:00 lø 02/11 Kavelbrohallen B F11 Pulje 2 HK Aranäs 2 Finished IFK Bankeryd Vit      
02112109 lø 02/11 12:30 lø 02/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 8 HK Aranäs Vit 17 - 5 IFK Skövde HK 1    
02110609 lø 02/11 12:30 lø 02/11 Stöpenhallen P12 Pulje 3 Alingsås HK Vit 7 - 18 HK Aranäs Blå    
02110809 lø 02/11 12:30 lø 02/11 Rydshallen P14 Pulje 1 IFK Karlsborg 5 - 23 HK Aranäs 1    
02110406 lø 02/11 12:30 lø 02/11 Arena Skövde B F11 Pulje 3 HK Aranäs 4 Finished IFK Bankeryd Blå      
02112111 lø 02/11 13:30 lø 02/11 Kavelbrohallen B P12 Pulje 6 Ystads IF HF Gul 12 - 7 HK Aranäs Svart    
02111111 lø 02/11 13:30 lø 02/11 Tibro Sporthall B F13 Pulje 5 HF Orust 10 - 9 HK Aranäs 1    
02112012 lø 02/11 14:00 lø 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 Pulje 4 H43 Lund 15 - 14 HK Aranäs 2    
02111308 lø 02/11 14:00 lø 02/11 Arena Skövde C P16 Pulje 1 HK Aranäs Blå 31 - 12 HK Guldkrok...K Karlsborg    
02111212 lø 02/11 14:00 lø 02/11 Kavelbrohallen A F11 Pulje 4 Alingsås HK Finished HK Aranäs 3      
02110612 lø 02/11 14:00 lø 02/11 Stöpenhallen P11 Pulje 1 HK Aranäs Gul Finished NHK 1      
02110511 lø 02/11 15:00 lø 02/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon F11 Pulje 3 HK Aranäs 4 Finished OV Helsingborg      
02110114 lø 02/11 15:15 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 A-Slutspel 1/16 Final HK Aranäs 2 6 - 5 HK Aranäs 1    
02110114 lø 02/11 15:15 lø 02/11 Arena Skövde A - Volvo GTO F12 A-Slutspel 1/16 Final HK Aranäs 2 6 - 5 HK Aranäs 1    
02110914 lø 02/11 15:30 lø 02/11 Helenahallen F11 Pulje 1 HK Aranäs 1 Finished Skövde HF Rosa      
02111010 lø 02/11 16:00 lø 02/11 Tibro Sporthall A F12 B-Slutspel 1/16 Final IF Hallby HK 2 8 - 14 HK Aranäs 4    
02110616 lø 02/11 16:00 lø 02/11 Stöpenhallen P11 Pulje 2 HK Country Finished HK Aranäs Vit      
02112116 lø 02/11 16:00 lø 02/11 Kavelbrohallen B P10 Pulje 2 HK Aranäs Finished IK Baltichov 2      
02110617 lø 02/11 16:30 lø 02/11 Stöpenhallen F11 Pulje 2 HK Aranäs 2 Finished Täby HBK 1      
02112015 lø 02/11 17:00 lø 02/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel 1/8 Final IF Hallby HK 2 11 - 6 HK Aranäs 1    
02111218 lø 02/11 17:40 lø 02/11 Kavelbrohallen A P10 Pulje 2 HK Country 2 Finished HK Aranäs      
02111014 lø 02/11 18:00 lø 02/11 Tibro Sporthall A F12 B-Slutspel 1/8 Final H43 Lund 3 4 - 10 HK Aranäs 3    
02111114 lø 02/11 18:30 lø 02/11 Tibro Sporthall B F12 B-Slutspel 1/8 Final IFK Tumba Handboll 7 - 9 HK Aranäs 4    
02112121 lø 02/11 18:30 lø 02/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Vit 11 - 14 HK Aranäs Svart    
02111314 lø 02/11 18:30 lø 02/11 Arena Skövde C F12 A-Slutspel 1/8 Final Västerviks HF Lag Svart 3 - 9 HK Aranäs 2    
02112121 lø 02/11 18:30 lø 02/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Vit 11 - 14 HK Aranäs Svart    
02111316 lø 02/11 19:30 lø 02/11 Arena Skövde C P11 Pulje 1 IFK Bankeryd 2 Finished HK Aranäs Gul      
02110623 lø 02/11 19:30 lø 02/11 Stöpenhallen P12 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs Blå 13 - 9 Kärra HF    
02111222 lø 02/11 19:45 lø 02/11 Kavelbrohallen A P14 A-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 2 15 - 13 Redbergslids IK 2    
02111018 lø 02/11 20:00 lø 02/11 Tibro Sporthall A F13 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 3 13 - 8 HK Aranäs 2    
02111018 lø 02/11 20:00 lø 02/11 Tibro Sporthall A F13 B-Slutspel 1/8 Final HK Aranäs 3 13 - 8 HK Aranäs 2    
02111317 lø 02/11 20:00 lø 02/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel 1/8 Final Tyresö Handboll Röd 20 - 26 HK Aranäs Vit    
03111200 sø 03/11 08:00 sø 03/11 Kavelbrohallen A P14 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 1 22 - 8 Spånga HK    
03111300 sø 03/11 08:00 sø 03/11 Arena Skövde C P14 A-Slutspel 1/4 Final Redbergslids IK 1 18 - 10 HK Aranäs 2    
03110701 sø 03/11 08:30 sø 03/11 Fjärilshallen F12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 2 4 - 8 Vetlanda HF    
03111201 sø 03/11 08:35 sø 03/11 Kavelbrohallen A P12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Blå 13 - 12 Skogås HK Vit    
03112101 sø 03/11 08:35 sø 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Svart 18 - 12 IFK Bankeryd 1    
03111602 sø 03/11 09:00 sø 03/11 Billingskolan F11 Pulje 1 Tyresö Handboll Röd Finished HK Aranäs 1      
03110103 sø 03/11 09:40 sø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Blå 26 - 17 IFK Skövde HK Lag 1    
03111303 sø 03/11 09:40 sø 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel 1/4 Final RP IF Linköping 1 7 - 15 HK Aranäs Vit    
03111104 sø 03/11 10:05 sø 03/11 Tibro Sporthall B F13 B-Slutspel 1/4 Final IF Hallby HK 2 13 - 2 HK Aranäs 3    
03111304 sø 03/11 10:25 sø 03/11 Arena Skövde C P14 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs 1 22 - 14 IK Sävehof 2    
03110705 sø 03/11 10:30 sø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 3 Skövde HF Röd Finished HK Aranäs 4      
03112105 sø 03/11 10:45 sø 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Svart 14 - 10 HK Aranäs Blå    
03112105 sø 03/11 10:45 sø 03/11 Kavelbrohallen B P12 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Svart 14 - 10 HK Aranäs Blå    
03110906 sø 03/11 11:00 sø 03/11 Helenahallen P10 Pulje 2 IFK Skövde HK 2 Finished HK Aranäs      
03110504 sø 03/11 11:10 sø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs Gul 24 - 19 Tyresö Handboll Gul    
03111607 sø 03/11 11:30 sø 03/11 Billingskolan F11 Pulje 2 Redbergslids IK Blå Finished HK Aranäs 2      
03110707 sø 03/11 11:30 sø 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final Huddinge HK 3 12 - 8 HK Aranäs 3    
03111608 sø 03/11 12:00 sø 03/11 Billingskolan F11 Pulje 1 VästeråsIrsta HF 1 Vit Finished HK Aranäs 1      
03110107 sø 03/11 12:35 sø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P14 A-Slutspel Final Önnereds HK 13 - 18 HK Aranäs 1    
03111610 sø 03/11 13:00 sø 03/11 Billingskolan P11 Pulje 1 IFK Skövde HK 3 Finished HK Aranäs Gul      
03110710 sø 03/11 13:05 sø 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel 1/4 Final HK Aranäs 4 12 - 2 IK Baltichov Vit    
03110911 sø 03/11 13:30 sø 03/11 Helenahallen F11 Pulje 3 HK Aranäs 4 Finished Tibro HK      
03110711 sø 03/11 13:40 sø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 4 HK Aranäs 3 Finished Skövde HF Svart      
03111111 sø 03/11 13:45 sø 03/11 Tibro Sporthall B P11 Pulje 2 HK Aranäs Vit Finished Torslanda HK 2      
03111310 sø 03/11 14:05 sø 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03111310 sø 03/11 14:05 sø 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03110508 sø 03/11 14:15 sø 03/11 Skövde Idrottshall - Arne Lorentzon P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Gul 23 - 14 Önnereds HK 2    
03110109 sø 03/11 14:15 sø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P12 A-Slutspel Final HK Aranäs Svart 14 - 19 Ystads IF HF Blå    
03110713 sø 03/11 14:40 sø 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 4 5 - 6 Stenungsunds HK Vit    
03110714 sø 03/11 15:10 sø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 2 Skövde HF Vit Finished HK Aranäs 2      
03110715 sø 03/11 15:40 sø 03/11 Fjärilshallen F11 Pulje 4 Redbergslids IK Gul Finished HK Aranäs 3      
03110113 sø 03/11 17:45 sø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
03110113 sø 03/11 17:45 sø 03/11 Arena Skövde A - Volvo GTO P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
Volvo IFK Skövde HK Salmin Intersport Skara Sommarland Arena Skövde #viställerupp Elins Esplanad Lindströms Bil