Detta är resultaten från Skadevi Handbollscup 2019. Se de senaste resultaten från Skadevi Handbollscup 2022 här.

Senaste resultat

Skadevi Handbollscup 2019 börjar
Slut
1/11
2/11
3/11

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03110109 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Arena Skövde A P12 A-Slutspel Final HK Aranäs Svart 14 - 19 Ystads IF HF Blå    
03111212 sön 03/11 15:10 sön 03/11 Kavelbrohallen P12 B-Slutspel Final Redbergslids IK 1 10 - 11 RP IF Linköping    
03110111 sön 03/11 15:55 sön 03/11 Arena Skövde A P13 A-Slutspel Final Skånela IF 14 - 12 IK Sävehof 2    
03110812 sön 03/11 15:30 sön 03/11 Rydshallen P13 B-Slutspel Final H43 Lund 7 - 11 IF Hallby HK    
03110107 sön 03/11 12:35 sön 03/11 Arena Skövde A P14 A-Slutspel Final Önnereds HK 13 - 18 HK Aranäs 1    
03111213 sön 03/11 15:40 sön 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Final Hammarby Handboll 13 - 23 IFK Bankeryd    
03110113 sön 03/11 17:45 sön 03/11 Arena Skövde A P16 A-Slutspel Final HK Aranäs Blå 19 - 11 HK Aranäs Gul    
03111314 sön 03/11 17:45 sön 03/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Final Redbergslids IK Vit 19 - 26 Önnereds HK 1    
03110108 sön 03/11 13:25 sön 03/11 Arena Skövde A F12 A-Slutspel Final Haninge HK 9 - 13 Skuru IK 1    
03110716 sön 03/11 16:15 sön 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Final Stenungsunds HK Vit 8 - 7 HK Country    
03110110 sön 03/11 15:05 sön 03/11 Arena Skövde A F13 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 11 - 10 IK Sävehof 2    
03112012 sön 03/11 16:10 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Final IL Runar Håndball Sort 7 - 8 IF Hallby HK 2    
03110106 sön 03/11 11:45 sön 03/11 Arena Skövde A F14 A-Slutspel Final IK Sävehof 1 14 - 13 IK Sävehof 2    
03112013 sön 03/11 16:45 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Final Skara HF 9 - 17 Kärra HF    
03110112 sön 03/11 16:45 sön 03/11 Arena Skövde A F16 A-Slutspel Final Skövde HF 3 16 - 13 Huddinge HK    
03111313 sön 03/11 17:00 sön 03/11 Arena Skövde C F16 B-Slutspel Final Redbergslids IK 14 - 18 Elverum Håndball 3    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
03110715 sön 03/11 15:40 sön 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 4 Redbergslids IK Gul Färdig HK Aranäs 3      
03111312 sön 03/11 15:40 sön 03/11 Arena Skövde C P10 Grp 1 HP Skövde Färdig IFK Skövde HK 1      
03110915 sön 03/11 15:30 sön 03/11 Helenahallen F10 Grp 1 HK Country Röd Färdig Skövde HF 3      
03112011 sön 03/11 15:25 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Semifinal Kärra HF 15 - 8 Skövde HF 1    
03110714 sön 03/11 15:10 sön 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 2 Skövde HF Vit Färdig HK Aranäs 2      
03110509 sön 03/11 15:00 sön 03/11 Skövde Idrottshall P16 B-Slutspel Semifinal Hammarby IF HF Vit 17 - 26 Önnereds HK 1    
03110610 sön 03/11 15:00 sön 03/11 Stöpenhallen P10 Grp 1 GF Kroppskultur 2 Färdig HK Country 1      
03110914 sön 03/11 15:00 sön 03/11 Helenahallen P10 Grp 2 IFK Skövde HK 2 Färdig Skara Handbollsklubb      
03111613 sön 03/11 15:00 sön 03/11 Billingskolan F10 Grp 2 HK Country Svart Färdig HK Guldkroken Vit      
03111311 sön 03/11 14:50 sön 03/11 Arena Skövde C P16 B-Slutspel Semifinal LIF Lindesberg 18 - 22 Redbergslids IK Vit    
03112010 sön 03/11 14:50 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F14 B-Slutspel Semifinal Redbergslids IK Vit 7 - 14 Skara HF    
03112113 sön 03/11 14:50 sön 03/11 Kavelbro Arena F11 Grp 4 Hönö IS Färdig Alingsås HK      
03110713 sön 03/11 14:40 sön 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Aranäs 4 5 - 6 Stenungsunds HK Vit    
03110609 sön 03/11 14:30 sön 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 4 HV Tidaholm Färdig IF Hallby HK      
03110913 sön 03/11 14:30 sön 03/11 Helenahallen F11 Grp 3 Skövde HF Röd Färdig IFK Bankeryd Blå      
03111612 sön 03/11 14:30 sön 03/11 Billingskolan P11 Grp 1 IFK Skövde HK 1 Färdig IF Hallby HK 2      
03112112 sön 03/11 14:20 sön 03/11 Kavelbro Arena F10 Grp 2 IF Hallby HK Färdig Tibro HK      
03110508 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Skövde Idrottshall P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Gul 23 - 14 Önnereds HK 2    
03111010 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Tibro Sporthall A P11 Grp 2 IF Hallby HK 1 Färdig HK Country      
03111112 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Tibro Sporthall B P11 Grp 2 IFK Bankeryd 1 Färdig IFK Skövde HK 2      
03111211 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Semifinal IFK Bankeryd 20 - 10 IK Sävehof 1    
03112009 sön 03/11 14:15 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Semifinal Elverum Håndball 1 6 - 15 IF Hallby HK 2    
03110712 sön 03/11 14:10 sön 03/11 Fjärilshallen F12 B-Slutspel Semifinal HK Country 4 - 3 Huddinge HK 3    
03111310 sön 03/11 14:05 sön 03/11 Arena Skövde C P16 A-Slutspel Semifinal HK Aranäs Blå 23 - 14 HK Aranäs Vit    
03110608 sön 03/11 14:00 sön 03/11 Stöpenhallen F11 Grp 2 Kärra HF Gul Färdig HK Country      
03110912 sön 03/11 14:00 sön 03/11 Helenahallen F10 Grp 1 BK Heid Svart Färdig Skövde HF 3      
03110811 sön 03/11 13:55 sön 03/11 Rydshallen P13 B-Slutspel Semifinal Alingsås Handbollsklubb 1 8 - 9 IF Hallby HK    
03112111 sön 03/11 13:50 sön 03/11 Kavelbro Arena F11 Grp 1 IK Cyrus Färdig HP Warta      
03111009 sön 03/11 13:45 sön 03/11 Tibro Sporthall A P10 Grp 2 IF Hallby HK Färdig IK Baltichov 2      
03111111 sön 03/11 13:45 sön 03/11 Tibro Sporthall B P11 Grp 2 HK Aranäs Vit Färdig Torslanda HK 2      
03112008 sön 03/11 13:45 sön 03/11 Trädgårdsstadens sporthall F13 B-Slutspel Semifinal Skara HF Lila 11 - 17 IL Runar Håndball Sort    
03110711 sön 03/11 13:40 sön 03/11 Fjärilshallen F11 Grp 4 HK Aranäs 3 Färdig Skövde HF Svart      
03111210 sön 03/11 13:40 sön 03/11 Kavelbrohallen P14 B-Slutspel Semifinal Hammarby Handboll 14 - 12 IFK Skövde HK 1